Kas ir drēbnieks?

Bieži vien cilvēki jautā, ar ko drēbnieks atšķiras no šuvēja. Vai tas nav viens un tas pats? Diemžēl vai par laimi nē. Drēbnieks ir sava aroda meistars ar pieredzi un darba stāžu, kurš konstruē pamatpiegrieztnes, modelē, piegriež un izgatavo šūtos izstrādājumus saskaņā ar klienta vēlmēm, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus, materiālus un tehnoloģiskos paņēmienus, strādājot komandā vai individuāli.

Parasti pie drēbnieka vēršas tie klienti, kas vēlas sev pašūt apģērbu, kurš perfekti atbilst viņa auguma īpatnībām. Citi grib ārīgi atšķirties no apkārtējās cilvēku masas. Bieži tiek izmantoti drēbnieka pakalpojumi, lai pašūtu tērpu kādam īpašam dzīves brīdim, tādam kā kāzas, kristības vai citam svinīgam pasākumam.

Drēbnieka pakalpojumi sevī ietver:

Dizaina izstrāde

Dizains tiek izstrādāts kopā ar klientu, ņemot vērā viņa vēlmes un auguma īpatnības. Dizainera darbs ir ieteikt klienta tipam atbilstošu audumu veidu un krāsu, kā arī aprēķināt nepieciešamo audumu daudzumu.

Mēru noņemšana

Tā kā izstrādājums tiek konstruēts konkrētam cilvēkam, tiek  noņemti individuālie auguma mēri, ņemot vērā klienta auguma īpatnības. Sievietēm ir ieteicams ierasties uz mērīšanu apakšveļā, kura tiks nēsāta zem jaunā apģērba.

Konstruēšana

Apģērbu konstruēšana ir process, kas prasa laiku un precizitāti. Ja klienta auguma īpatnības ir stipri atšķirīgas no standarta auguma mēriem, tad var gadīties, ka drēbniekam būs nepieciešams izstrādāt papildus maketu no cita auduma materiāla.

Piegriešana

Apģērba modeļa piegriešana ir viens no atbildīgākajiem posmiem, kur drēbnieks nedrīkst kļūdīties. Ir teiciens: “Desmit reizes nomēri un vienreiz nogriez.”

1 - 3 laikošanas

Laikošanu biežums ir atkarīgs no klienta auguma īpatnībām un izstrādājuma sarežģītības pakāpes. Un atkal es gribu atgādināt, ka sievietēm ir ieteicams ierasties uz laikošanu apakšveļā, kura tiks nēsāta zem konkrētā apģērba.

Šūšanas process

Šis apģērbu šūšanas pakalpojuma posms ir salīdzināms ar finiša taisni, kura ātrums un kvalitāte ir atkarīgi no drēbnieka pieredzes, prasmes un iemaņām.

Izstrādājumi un pakalpojumu izmaksas:

Piedāvāju sieviešu, vīriešu un bērnu apģērbu šūšanu, sākot no idejas līdz gatavam izstrādājumam.  Izstrādājuma tapšanas ilgums ir no 2 – 12 nedēļām. Darba izpildes laiks ir atkarīgs no apģērba sarežģītības pakāpes.

Svārki

Ir dažāda griezuma un stila svārki, sākot no vienkāršiem zīmuļsvārkiem līdz pat kupliem saules griezuma svārkiemRietumu pasaulē svārki ir sieviešu apģērbs, taču ir izņēmumi. Skotijā kilti ir tradicionāls vīriešu apģērbs.

From £200-£500

Blūzes/krekli

Piedāvāju pašūt blūzi sievietei un kreklu vīrietim no klienta izvēlēta auduma un modeļa. Blūze / krekls var būt klasiska, romantiska stila ar reglāna, iešūtām, garām vai īsām piedurknēm. Kādu vien sirds vēlas.
From £200-£700

Kleitas

Kleita ir plecģērbs, kas var būt ar vai bez piedurknēm. Tā var būt paredzēta kādam īpašam dzīves gadījumam vai ikdienas nēsāšanai. No tā būs atkarīgs izstrādājuma izvēlētais materiāls, modelis un izmaksas.
From £500-£2000

Vestes

Varu sašūt vesti gan sievietei, gan vīrietim. Ir dažāda veida vestes, taču vienas no tipiskākajām ir izoderētas klasiskā stila vestes ar kabatām.
From £250-£500

Bikses

Bikses ir gurnģērbs, ko nēsā pārsvarā vīriešu kārtas pārstāvji un mūsdienās iecienījušas arī daiļā dzimuma pārstāves. Eksistē dažāda silueta bikses attiecībā pēc staru garuma, platuma un formas. Piedāvāju sašūt bikses, kas tiek pielietots kā virsģērbs.
From £200-£600

Žaketes

Žakete ir plecģērbs ar piedurknēm. Visbiežāk tās kalpo kā virsģērbi, tādēļ tiek izoderētas. Žaketes var būt dažāda silueta (pieguloša, puspieguloša un brīva) un stila (klasiska, romantiska, sporta, militārā utt.)
From £750-£1500

Uzvalki

Uzvalks ir vairāku apģērba gabalu precīzs komplektējums, kuri izgatavoti no viena auduma. Klasiski par uzvalku tiek dēvēts komplekts, kas sastāv no žaketes un biksēm.

From £1500-£1800

Mēteļi/virsjakas

Mētelis/virsjaka ir virsģērbi, ko nēsā abu dzimumu pārstāvji. Parasti tie ir izoderēti ar ārējām un iekšējām kabatām. Mēteļi var būt gari, pusgari un īsi, kā virsjakas.
From £800-£1600