Māmiņai un meitiņai

Kleita meitai un svārki mammai bērna pirmajā dzimšanas dienā. Jūs varat izvēlēties kopīgu stila vai krāsas tērpu, ja gribat svētkus padarīt īpašus un tādus, lai tie paliktu atmiņā uz mūžu.


Vīriešu uzvalku kolekcija "Vīrietis, klasika un zīds"

Collection: Man, Classic and Silk

Neliels atskats pagātnē

Vīriešu uzvalku kolekcija ir viens no maniem pirmajiem nopietnākajiem darbiem, kas tika izveidota Rīgas Tehniskās Universitātes studiju laikā. Tā bija daļa no bakalaura diplomdarba un tika atrādīta 2005. gada  modes skatē "Gatavs valkāšanai". 

Kolekcija tika veidota no piecām dažāda silueta žaketēm un biksēm no dabīgā zīda auduma.

Tas bija laiks, kad konstrukcijas tika zīmētas manuāli, izmantojot zīmuli, lineālu un papīru. Toreiz es sapņoju, par to, cik daudz laika varētu ietaupīt, ja konstruēšanas procesu varētu veikt datorprogrammā. 

Ir pagājuši daudz gadu un šodien mani sapņi ir piepildījušies. Es strādāju, izmantojot apģērbu konstruēšanas programmu Lectra un darbs rit daudz raitāk. Lai aplūkotu kolekciju,

                           spied šeit.                       

Sieviešu apģērbu kolekcija "Sieviete melnā"

Womenswear collection "Woman in black"

Kolekcijas ideja - kā atvieglot sievietes dzīvi

Kā sieviete es zinu, ko katru rītu pamostoties domā lielākā daļa sieviešu. Mūžsenais jautājums - ko šodien vilkt mugurā?

Šo kolekciju es veidoju domājot par biznesa sievietes tēlu. Tā sastāv no desmit apģērba gabaliem:

  • mazā melnā vakarkleita  jeb futlārkleita
  • zīmuļsvāki
  • tilla svārki
  • tops
  • balta krekla tipa blūze
  • melna mežģīņu blūze
  • sarkanmelna šifona blūze
  • bikses
  • melna žakete
  • melna vakarkleita

Ja jūsu garderobē ir šie iepriekš nosauktie apģērba gabali, tad kombinējot tos savā starpā jūs katru dienu varat izskatīties citādāk. Lai aplūkotu kolekciju,

                          spied šeit.                        

Tvīda žakete

Žakete ir šūta pēc pasūtījuma, ņemot vērā klienta vēlmes un individuālās auguma īpatnības. Tā ir no augstas kvalitātes vilnas & kašmira auduma, kas iegādāts vienā no senākajām audumu kompānijām Lielbritānijā "Holland&Sherry". 

Žaketes konstruēšana tika veikta CAD programmā "Lectra".

Lina kleita

Apģērbs līgo svētkiem

Vīriešu veste

Frakas labošana

Šī fraka tika pasūtīta uzšūt caur internetu, netiekoties ar pasūtītāju. Klients nosūtīja savus auguma mērus kādai apģērbu šūšanas kompānijai austrumos, atpakaļ tika saņemts jau gatavas izstrādājums. Gadījās kļūda mērījumos un tika saņemta apģērbs, kurš klientam nederēja. Līdz kāzu dienai bija atlicis pavisam maz laika, taču atradām atrisinājumu. Kā rezultātā klients bija laimīgs un es arī.

Meitenes kleita

Ziedi no auduma

Galdauts un spilveni ar izšuvumiem

Man ļoti patīk gatavoties svētkiem. Skaisti noformēts galds un vide padara svētkus īpašus.

Dīvāna pārvalks

Kādu dienu pie manis ieradās kāda kliente un teica, ka gribot jaunu pārvalku savai sofai. Es biju ļoti priecīga viņai palīdzēt. Nopirkt jaunu lietu ir daudz vieglāk, nekā dot otro iespēju vecajai, bet tik ļoti mīļajai un ērtajai mēbelei. Taču bieži vien tas ir tā vērts.

Mani hobiji

Kviltings

Mēģināju atrast kā latviešu valodā nosaukt šo manu jauno hobiju. “Quilt” tiešā tulkojumā nozīmē “vatēta sega”, bet pats process “quilting” – “vatēšana”, kas īsti te nederēs. Patiesībā, “quilting” ir šūšanas process, kura darbības rezultātā tiek sašūtas kopā vairākas audumu kārtas ar vatelīnu, gala rezultātā iegūstot dekoratīvu segu jeb pārvalku.

Senākie šāda veida izšūšanas tehnikas izstrādājumi tika atrasti 3400 gadus pirms mūsu ēras Ēģiptē un vēlāk visā Eiropā. Taču mūsdienās šis rokdarbu veids ir kļuvis ļoti populārs Amerikā un arī Anglijā.

Es sāku pievērsties šai šūšanas tehnikai, jo tā dod iespēju apģērbam vai tekstila izstrādājumiem iedot otru dzīvi. Man bija saulē izbalējuši dārza krēslu matrači, kuri vairs īpaši labi neizskatījās, taču vēl pietiekoši labi, lai uz tiem sēdētu. No vecajiem aizkariem, manām kleitām un vīra krekliem tapa jauni krēslu pārvalki. 

Quilting - garden chair coversAttēlā redzamos dārza krēslu pārsegus un citus manus darinājumus var aplūkot, ja 
spiedīsi šeit.

Dekupāža

Droši vien ne visiem cilvēkiem ir zināms šis mākslas paveids.  Dekupāžas māksla ir neatkārtojama, ar tās palīdzību varam piešķirt individualitāti  un neatkārtojamu vērtību ikvienam jaunam, neizteiksmīgam sadzīves priekšmetam, kā arī dot jaunu elpu jau nokalpojušām, bet ļoti mīļām lietām. Vienkāršāk izsakoties tā ir dekorēšana ar aplikācijām, kas izgrieztas no papīra, mēģinot imitēt glezniecību.

Bieži pārbraucot no vienas dzīves vietas uz otru, mums nācās iegādāties lietotus priekšmetus un sadzīves lietas ar domu, ka tās būs jāizmet. Tas nozīmē, ka tās bija apbružātas un apskrāpētas, lai defektus pārvērstu par efektiem un mīlot sakārtotu vidi sev apkārt, es sāku nodarboties ar dekupāžas mākslu. 

Decoupage - coffee tableLūk, arī daži darbiņi. Lai tos aplūkotu,
spied šeit.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.