Dekoratīvās gultas segas stepēšana

Šis bija klienta gultas pārsegs bez jeb kādiem izšuvumiem. Es izmēģināju jaunu stepēšanas paņēmienu, ko sauc par pantographs dizaina tehniku. Šajā tehnikā, lai precīzi varētu atkārtot rakstu, izmanto pantograph pattern un lāzera staru.  Šo tehniku var izmantot, ja ir nepieciešams aizpildīt ar izšuvumu lielus laukumus. Šis stepēšanas veids ir pārāk darba un laika ietilpīgs, taču rezultāts ir labs.

Galerija

Auseklītis Ziemassvētku galda sedziņās

Šis nu gan bija viens pinķerīgs projektiņš tieši pirms Ziemassvētkiem! Man bija milzīgs prieks, ka paspēju to pabeigt līdz svētkiem. Pagaidām šis ir bijis viens no grūtākajiem un darbietilpīgākajiem darbiņiem. Daudz sīku detaļu prasa daudz laika un pacietības. 

Dāvana mazmeitiņai

Šis ir klienta veidots dizains. Tā kā viņa vec-vectēvs bija mednieks, tādēļ tika izvēlēts kamuflāžas audums. Pieskaņojot tam atbilstošas krāsas audumus, uz segas tika attēlots lācis Tedijs. Kvilta blokos tika iešūts mazmetiņas vārds, dzimšanas gads un datums.
Bloki tika veidoti, izmantojot foundation paper piecing un aplikāciju tehnikas. Man bija interesanti šīs sedzīņas veidošanas procesā, jo es ieguvu jaunu pieredzi, kura man noteikti noderēs turpmāko projektu izstrādē.

Dārza krēslu pārvalki un sedziņa

Ir tapuši jauni dārza krēslu pārvalki un sedziņa ar latviešu rakstu zīmēm: Laimas krusts, Saule, Aka un Ūsiņš. Es vēl joprojām mācos, tādēļ materiālos izmantoju lietotus audumus, kuri vēl kādu laiku var cilvēcei kalpt, bet tikai jau citā veidolā. Dzīvosim zaļi!!!

Kaleidoskopa dizaina kvilta sega

Kaleidoskopa dizaina bloku tehnika ir ļoti interesanta, jo tā ir neparedzama. Ar to var spēlēties procesa gaitā, veidojot visdažādākās dizaina kombinācijas. Man bija jautri to šujot un ceru, ka arī citiem patiks. 

Austras koks - galda sedziņa

Beidzot esmu tikusi pie šujmašinās, kura ļauj veikt gala apstrādes procesu kvilta izstrādājumiem. Tā ir Q'nique 15pro Midarm Quilting machine no Grace kompānijas. Tā darbojas tandēmā ar Bernina rāmi, ar kura palīdzību, man tagad ir iespējams izšūt līdz pat 3 metriem platas kvilta segas.

Es sāku ar nelielām sedziņām, lai saprastu, kā ar šo mašīnu strādāt. Galda sedziņa ar latviešu rakstu "Austras koks" ir viens no maniem pirmajiem mēģinājumiem. Pabeidzot to, es sapratu, ka tas nebūs pēdējais mans darbiņš. Pēc tam no tā paša auduma vēl tapa divas spilvendrānas un vēl viena galda sedziņa ar raksta nosaukumu Nord Star jeb latviski - Ziemeļu zvaigzne. Starp citu, audums ir ņemts no savu laiku nokalpojušas gultas veļas. Vai nav jauki redzēt, kā kaut kas vienmuļš un apnicis, kļūst par kaut ko jaunu un interesantu?

2022. gada ziemas noskaņās

Kvilta sedziņas ir veidotas no vīriešu kokvilnas kreklu atgriezumiem, ar domu, izmantot visu, kas paliek pāri pēc tam, kad paša kreklu valkatāja uz šīs Pasaules vairs nav. Cik interesanti ir vērot, kā kaut kas nevajadzīgs, kļūst kādam ļoti noderīgs un turpina savu dzīvi,  pārdzimstot citā veidolā!

Māras krusts

Man radās ideja, kā padarīt kviltu latviskāku un ieliku tajā latviešu rakstu zīmi. Tā tapa mans pirmais, nopietnais kvilts jeb dekoratīvā gultas sega. Pašas darināts no dizaina idejas līdz gatavam izstrādājumam.

Tajā ir attēlots Māras krusts, kas ap sevi rada īpašu enerģiju, aizsargā, dziedina un nes veiksmi. Lieta, kam Māras krusts uzvilkts, simboliski tiek ziedota Mārai, saņemot pretī tās svētību un uzraudzību. Reizēm krustu krustu sauc arī par Laimas krustu. Māras krusts bieži tika iekļauts sieviešu rotās, apģērbos un arī segās.

Kvilts ar uguns krustu

Ugunskrusts ir saistīts ar Sauli, Laimu, un Pērkonu, tādēļ to mēdza iegriezt bērna gultiņas galā, kā arī ieaust jostā ar kuru bērnu satin. Es to izmantoju, kā dizaina elementu šajā sedziņā. Tas ir veltījums manai mazmeitiņai. Lai šī kvilta sedziņa pasargā viņu no visa ļaunā un nes dziedinošu spēku!

Ziemassvētku dāvana mazdēliņam

Dārza krēslu pārsegi

Pirmā stepētā sedziņa manam dēliņam

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.