Austras koks - galda sedziņa

Beidzot esmu tikusi pie šujmašinās, kura ļauj veikt gala apstrādes procesu kvilta izstrādājumiem. To sauc par Q'nique 15pro midarm quilting machine no Grace kompānijas. Tā darbojas tandēmā ar speciālu rāmi, ar kura palīdzību, man tagad ir iespējams izšūt pašai savas līdz pat 3 metriem platas kvilta segas.

Es sāku ar nelielām sedziņām, lai saprastu, kā ar šo mašīnu strādāt. Galda sedziņa ar latviešu rakstu Austras koks ir viens no maniem pirmajiem mēģinājumiem. Pabeidzot to, es sapratu, ka tas nebūs pēdējais mans darbiņš. Pēc tam no tā paša auduma vēl tapa divas spilvendrānas un vēl viena galda sedziņa ar raksta nosaukumu Nord Star jeb latviski - Ziemeļu zvaigzne. Starp citu, audums ir ņemts no savu laiku nokalpojušas gultas veļas. Vai nav jauki redzēt, kā kaut kas vienmuļš un apnicis, kļūst par kaut ko jaunu un interesantu?

2022. gada ziemas noskaņās

Kvilta sedziņas ir veidotas no vīriešu kokvilnas kreklu atgriezumiem, ar domu, izmantot visu, kas paliek pāri pēc tam, kad paša kreklu valkatāja uz šīs Pasaules vairs nav. Cik interesanti ir vērot, kā kaut kas nevajadzīgs, kļūst kādam ļoti noderīgs un turpina savu dzīvi,  pārdzimstot citā veidolā!

Māras krusts

Man radās ideja, kā padarīt kviltu latviskāku un ieliku tajā latviešu rakstu zīmi. Tā tapa mans pirmais, nopietnais kvilts jeb dekoratīvā gultas sega. Pašas darināts no dizaina idejas līdz gatavam izstrādājumam.

Tajā ir attēlots Māras krusts, kas ap sevi rada īpašu enerģiju, aizsargā, dziedina un nes veiksmi. Lieta, kam Māras krusts uzvilkts, simboliski tiek ziedota Mārai, saņemot pretī tās svētību un uzraudzību. Reizēm krustu krustu sauc arī par Laimas krustu. Māras krusts bieži tika iekļauts sieviešu rotās, apģērbos un arī segās.

Kvilts ar uguns krustu

Ugunskrusts ir saistīts ar Sauli, Laimu, un Pērkonu, tādēļ to mēdza iegriezt bērna gultiņas galā, kā arī ieaust jostā ar kuru bērnu satin. Es to izmantoju, kā dizaina elementu šajā sedziņā. Tas ir veltījums manai mazmeitiņai. Lai šī kvilta sedziņa pasargā viņu no visa ļaunā un nes dziedinošu spēku!

Ziemassvētku dāvana mazdēliņam

Dārza krēslu pārsegi

Kvilts dēliņam

Viens no maniem pirmajiem darbiņiem.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.